דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » אסטרולוגיה - אמצעי לאיזון הוליסטי
אסטרולוגיה - אמצעי לאיזון הוליסטי
ברברה עדי, אסטרולוגית וידידה, טוענת שהאסטרולוגיה יכולה גם לשמש כאמצעי לאיזון הוליסטי, אם יודעים כיצד להשתמש בה.

שתף:

אסטרולוגיה, אמצעי לאיזון הוליסטי / ברברה עדי

מיקום הכוכבים בהורוסקופ מגלה גם את התפקוד האורגני של הגוף וגם את  מצב הנפש, ודרך זה מתעד את האיחוד בין הגוף לנפש, ז"א שאסטרולוגיה מאפשרת גישה הוליסטית.

 

האסטרולוגיה מאפשרת בבירור לא רק אישור כללי של ההקשר אלא אנלוגיות קיימות (עם התחשבות למישורי ההבעה השונים) של מעברים בין הגוף לנפש כמו כן בין הנפש לגוף.

ההורוסקופ מציע מספר זוויות ראייה לסיוע לתהליך האיזון, להבחנת הגורמים הפסיכולוגים, ובמקרים של מחלות פסיכוגניות מוצאים את נקודת המוצא.

 

האסטרולוגיה מגלה את כמיהות הנשמה ולכן פסיכולוגים רבים, יועצים למיניהם ורופאים משתמשים בה  כשיטת אבחון מדויקת ועמוקה  החוסכת זמן (לעתים זמן מכריע).

ישנם היבטים שונים באישיות, בהתאם למספר הכוכבים. מבט בהורוסקופ מראה שישנם תמיד צדדים מסוימים בתוך עצמנו שנלחמים עם צדדים אחרים וע"י כך יוצרים אנרגיה קונפליקטית.

האסטרולוגיה מקלה על אינטגרציה מעשית של מבנה האישיות, על הכרת ומילוי הצרכים הפנימיים הבסיסיים וצרכי האגו: איזון (ינג / יאנג), אושר ושביעות רצון.

 

חיים פרודוקטיביים, מאורגנים ומתפתחים כרוכים בתפקידים חוזרים של חידוש עצמי המבוססים על תפקוד האברים, איחוד הצדדים השונים של האישיות ונפש בריאה, וכך נוצר תהליך הוליסטי של חילוף.

 

בית 12: תת-המודע - מבוך או מודעות קוסמית?

 

בספרים האסטרולוגיים הישנים, בית 12 מתואר כ- "בית חשוך, חשאי ומיסתורי" או "הפעילויות הקשורות לבית 12 כרוכים בלאת ברירה ב"הקרבה עצמית" או "זה הבית של מחלות חמורות, בתי-חולים, מוסדות ואפילו בית-סוהר".

 

ישנם בכל זאת אסטרולוגים שרואים את בית 12 כמקור להשראה ולאינטואיציה, ועם זאת עדיין נשאר "טעם לוואי" של איום, הרס עצמי, כליאה או במובן יותר חיובי דת, מנזר, אומנות ומוסיקה.

 ï כולנו "נפגשים" עם תת-המודע בשלב כלשהו, אך לא כולם מעריכים נכון את ההתנסות הזו.

 

החברה המערבית מתבססת על ערכים ששורשיהם במסורת היהודית והנוצרית. הערכים המסורתיים האלה הם חלק של תת-המודע הקולקטיבי. עשרת הדיברות ניתנו ע"י אלוהים שהוא הסמכות השמימית (והוא נחשב כטוב, בניגוד האלים היוונים שהיו חלקם טובים חלקם הרסניים) ויש לציית לחוקים. תהליך חשוב בהסטוריה ההתפתחותית של האנושות הוא שערכים שבמקור היו חיצוניים, נעשו באופן הדרגתי מופנמים. אחת ההשלכות אל הדגש על הסמכות השמימית היא שבאופן אוטומטי הערך של האדם הצטמצם. אותה התנהגות שרדה גם בארצות שפנו את הגב אל הדת, ואז הסמכות השמימית פשוט התחלפה עם הממשלה. מכאן נובעות הרגשות הקולקטיביות של חוסר ערך עצמי כאינדיווידואל (וזה חלק אינטגרלי של כל תרבות מאז).

 

הכוח היצירתי של תת-המודע

מכל הבתים, בית 12 הכי פחות קשור לתכנון או סדר מאורגן. לבית 12 יש את לוח הזמנים משלו ומפתיע אותנו עם רגשות, רצונות ונסיבות שמקורם לא ניתן להסביר. כוכבים בבית 12 במפת הלידה  או היוצרים היבטים אל השליט של בית 12 נותנים לנו את ההרגשה שאין לנו שליטה על נושאים אלה. אין שליטה עדיין לא אומר שזה רע. אבל תיעול לא נכון של האנרגיות של בית 12 עלולים להחליש באופן משמעותי את המוטיבציה. לעומת זאת, תיעול בונה של אנרגיות אלו הוא לתפוס את העניינים כמו שהם מגיעים, ואנחנו מוצאים שלמרות הבלתי צפוי הם יוצאים לטובתנו: אנחנו לא מצליחים להתנער מההרגשה שזה פשוט היה הדבר הנכון לעשות.

לא פעם ולא פעמיים יש לנו פתאום רעיון שלא עוזב אותנו. תת-המודע מאפשר גישה למסרים מישויות ומסרים אלה מכוונים אל התנסויות עתידיות. במהלך ההיסטוריה רעיון בודד שינה את מסלול האנושות. בזמנים המודרנים ועם התפיסה שעדיין מוגבלת אנחנו קוראים לזה: אינטואיציה.

 

עבודה מודעת עם בית 12

בין היתר בית 12 קשור לחלומות ולסימבוליקת החלומות. כדאי לנהל יומן חלומות, לקרוא אותו פעם בשבוע ולזהות מהם הנושאים שמעסיקים את תת-המודע, נושאים שלא היו מודעים אחרת. בית 12 מופעל בחלומות, מדיטציה, דמיון מודרך, אסוצייציה. לכן חשוב להיות לבד, לסגת, פשוט לשתק את כל הגירוים החיצוניים, מכיוון שאז נוכל להשתחרר, לרפות ולזרום עם העולם הפנימי שלנו. 

 

בית 8: הלא-מודע

באופן מסורתי בית 8 נחשב באסטרולוגיה הרוחנית לבית של הטראנספורמציה, של המיניות, של מוות ותחייה, של האוקולטיזם (עולם המגיה), של הסודות של המשברים.

 

רק אם אנחנו מסכימים לחוות את ההתנסויות של בית 8, אנחנו מסוגלים להשתמש באופן יעיל בכוחות שטמונות בבית זה ושכל-כך חשובים להתפתחות האדם והחברה.
אחת ההשפעות של בית 8 היא שאנחנו מרגישים שיש משהו גדול יותר, מעבר לאישיות שלנו. אין ספק, שרק חוויה של משבר בבית 8 פותחת לנו את השער אל רמת מודעות גבוהה יותר וע"י-כך לתובנה עמוקה יותר. לא נוכל לנוס מהנושאים של בית 8 אם בחרנו בדרך המובילה להתפתחות עצמית ולחיפוש רוחני כי נושאים אלה פותחים את "תיבת הפנדורה" של החברה וע"י-כך שלנו.

מספר דוגמאות: הפורנוגרפיה מראה באופן משפיל (עבור האישה) את מה שהיה פעם פרטיות. מיניות זו, חסרת ערך כלשהו, הגבירה את פשעי מיניות האלימים. העובדה שהעבירו את המיניות מחדר-השינה אל הציבור השפיעה על חלק מהאנשים כהשתחררות ובחלק מהאנשים כאיום (תסביכים גופניים, לחץ חברתי).

דוגמא נוספת:  המוות שהיה נושא טאבו חברתי, יחד עם מחלות קשות, רעב של עם שלם, מלחמות, אסונות טבע, כל אלה נחשפו ובאופן בונה המודעות התרחבה וכך גם גברה חוש האחריות לגבי הסבל שבעולם. רק מודעות  זו תוכל לשנות את גישותנו ואת מערכת הערכים שלנו, כך שנתחיל להתייחס באופן אחראי כלפי זיהום הסביבה והסכנה האייומה של מלחמה נוקלארית, ביולוגית או כימית.

 

כוח הרגנרציה של בית 8

תהליך ההזדהות עם בעיות שניתן לראות מאפשר לפרוץ את הגבולות שהחברה בנתה.

 

מיקומו של כוכב פלוטו À, שליט של מזל עקרב שבגלגל המזלות מסמל בית 8, במפת הלידה מראה איזה תחום חיים דורש טראנספורמציה וע"י-כך רגנרציה (התחדשות) של תבניות מיושנות, מבניות פסיכולוגית הרסנית ואורח חיים שאינו מספק. לרבות קוראים תהליך זה "משבר" או "נקודת מפנה" לאחר תסכול ומתח ההולך וגדל ומחפשים אפשרויות חדשות לשנות את חיינו באמצעות החלטות אישיות.

רוב האנשים מרגישים מאויימים ע"י שינויים משמעותיים אלה כי הם קשורים לפחד, זעם, ייאוש, חוסר אונים, כאב ואובדן כיוון, ולכן הם מעדיפים "להתמסר לגורל". הם לא רואים שהאובדן בעצם הוא רווח כי הם לא מבינים שתהליך של לשחרר פועל למעננו. ודווקא באמצעות שחרור זה, אנחנו מסוגלים להגיע לעמקי עמקים של נפשנו ולגלות שם את כשרונותינו, וכשרונות אלה מרחיבים את האופק ונותנים לחיינו משמעות וכיוון חדש. הכוח הרוחני החדש שממלא אותנו מוביל אותנו לאוטונומיה.

 

כוכבים שממוקמים בבית 8 במפת הלידה הם עזרים לאינטרפרטציה האישית של נושאי בית 8.

כשאין כוכבים בבית 8 במפת הלידה, שליט המזל בו מתחיל בית 8 הוא הכוכב שמתאר את סוג האנרגיה שנחוץ על מנת להתמודד עם ההתנסויות של בית 8. 

 

המזל בו מתחיל בית 8 במפת הלידה מראה את אופן הפעילות דרכו ניתן לתעל את הפוטנציאל האישי בהקשר לנושאים. היסוד (אש, אדמה, אוויר, מים) של אותו מזל מראה כיצד חוקרים נושאים אלה על מנת להשיג תובנה.

אש: מגיבים בהתלהבות על שינויים כי הנושאים של בית 8 הופכים להרפתקה (עוצמה ומיניות) וע"י-כך יש מטרה. לעומת זאת, נושא המוות מפחיד מכיוון שזה מגביל את ההנאה האישית.

אדמה: מגיבים בזהירות או מתנגדים לשינויים כי נחוצים יציבות וביטחון.

אוויר: ישנה התעניינות וסקרנות לחקור את נושאי בית 8.

מים:  רגישות ורגשנות גורמים לפגיעות מנושאי בית 8. לעומת זאת, יש אינטואיציה חזקה.

                                                                                          

ורטקס =    Vertex <--   האופק של הנפש

 

טכניקת חישוב:

משתמשים בעדיפות ראשונה בשיטת Campanus  (המתחשבת בגורם המרחב) אך מכיוון ששיטת Placidus (המתחשבת בגורם זמן) יותר נפוצה וספר הבתים (שמשתמשים בו לחישוב האופק) מתבסס על שיטה זו, אנו נדגים את החישוב על שיטת Placidus .

נתונים נחוצים: מעלה ומזל של IC 

                     רוחב גאוגרפי של מקום הלידה (N)

משמעות הורטקס:

 

עד כה השתמשו בורטקס בעיקר בפענוח קשר באמצעות  סינאסטרי (התאמה) ו/או קומפוזיט (שילוב מפות)

על מנת להסביר את הקשר הקארמתי בין 2 אנשים.

היום זווית הראייה היא אחרת: הרטקס הוא האופק שלנו במידה וה- IC  היה ה- MC שלנו.

ה- IC מסמל את צרכינו הנפשיים העמוקים ביותר.

ה- IC הוא המיקום של הנפש, של הלא-ידוע, המשפחה, השורשים.

ה- IC הוא התחום של תגובותינו של האינסטינקט, הצורך שלנו בביטחון וזהות.

לכן הורטקס הוא האופק של מהות הנפש.

 

בגלל מיקומו של הורטקס בצד של ה"את/ה" (בתים 5 עד 8) הוא שייך ליחסים, לקשרים בין-אישיים, לקשר עם העולם החיצוני.לכן ניתן גם לומר ש"נקודה" זו מסמלת את התפקיד שעל אותו בן-אדם לשחק בחברה שהוא חי בה. "נקודה" זו מראה את אופן הגישה אל העולם החיצוני והתגובות.

 

כמו שאנחנו מתייחסים לצירים DC/AC ו- IC/MC , אנחנו מתייחסים לציר Vertex/Anti-Vertex (AV/V ).

מבחינה פסיכולוגית הציר DC/AC מתייחס לאני,

הציר IC/MC לאני העליון

והציר AV/V ל- it הפראידיאני ז"א ל"באר היצרים שמתוכו נובעים שביעות רצון ותסכול".

 

הציר המאונך  Ç / Á   (MC/IC ) זה ציר של המקור והיעוד או העוצמה.

הציר המאוזן   ÃÅ  (DC/AC ) זה הציר של הקשר, היחסים, של החילוף.

הציר האלכסון (AV/V )  מאופיין ע"י  Æ /   שהם הכוכבים הבסיסיים להסגלות סוציאלית/חברתית.

 

אין לפענח את הציר  לבדו אלא תמיד בשילוב הצירים DC/AC + IC/MC

מיכיוון שאנו לא חיים לבד אלא נולדים אל תוך חברה/קבוצה, נעים בה וחשופים להשפעת התנאים החומרניים, המוסריים, האתיים והסוציאליים שבתוקף במקום לידה ובזמן הלידה. הסביבה המשפחתית וסוציו-תרבותית (IC/MC) מפלטרת את ההתנהגות שלנו.

התהליך של זהות (IC ) והפרדה (MC ) עלול להילוות בהפרעות או כפייה חיצונית שניתנים לראות לפי  AV/V .

 

ישנן 2 אפשרויות:

1. ורטקס מעל קוו האופק (אנטי-ורטקס מתחת לקוו האופק)

עלינו לשאול את עצמנו עד כמה גדול החלק בהתפתחות הנפשית שלנו יש לפחד מפני התמודדות עם העולם החיצוני, עם החיים, עם האחרים. הפחד לעשות טעויות (ו"לקבל על הראש") או הפחד שיבגדו בנו או ינטשו אותנו.

2. ורטקס מתחת קוו האופק (אנטי-ורטקס מעל לקוו האופק)

עלינו לשאול את עצמנו על היקפו של יכולת הפשרה  שלנו, עד איפה אנו מקבלים בריחה, עד כמה אנו גמישים או נוקשים עם עצמנו ועם אחרים ועד כמה אנו מסוגלים לשאת את החיים ומשקלם.

בברכה,

ברברה עדי- כל הזכויות שמורות (C)


דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים